slider

PONUKA PRÁCE!

Od 9.6.2014 nájdete na www.smrecany.sk aktualizovaný PDF-dokument obsahujúci voľné pracovné miesta ponúkané ÚPSVaR Liptovský Mikuláš.

Vyhľadať článok v kategórii Naše spolky

 

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Liečivá moc byliniek

pondelok, 14 máj 2018 00:00
Liečivá moc byliniek
13. mája, na Deň matiek - najkrajší sviatok v roku, sme sa po programe venovanom mamičkám presunuli do spoločenskej miestnosti, kde sa konalo stretnutie s Ing. Edith Katarínou Černotovou. Pani Katka z Liptovského Hrádku nám prišla porozprávať o bylinkách a ich liečivých účinkoch na ľudský organizmus. Priniesla so sebou aj svoje knihy s receptami na rôzne choroby, maceráty, maste a iné produkty. Pani Katka bylinky nielen veľa rokov, s láskou a úctou k prírode, zbiera ale všetko z nich aj sama pripravuje. Veľmi rada pomáha ľuďom a konzultuje ich problémy osobne alebo cez e-maily. Neviem, kedy to všetko stihne. Ako mi pri rozhovore povedala - "telefóny dvíham od 12. do polnoci". Je to skutočne obdivuhodná žena s veľkým srdcom. Nazvala by som ju náš národný poklad. Ľudí s podobnými skúsenosťami už nie je medzi nami veľa. Mali by sme sa vrátiť k prírode, kým ešte tie vzácne liečivé bylinky rastú a má nám kto poradiť. Verím, že všetkým 17 zúčastneným dala pani Katka svojimi radami do života veľa. V prípade záujmu o kontakt vám ho rada poskytnem osobne (č. d. 241). 
 
Text a fotografie: Mgr. Iveta Kročanová
 

Jarná brigáda

nedeľa, 22 apríl 2018 00:00
Jarná brigáda
Dňa 11. apríla 2018 sme zveľaďovali okolie pamätníka pri kultúrnom dome. Na jarnej brigáde sa nás zišlo 11. Pri peknom počasí a celkom hojnom počte nám išla robota od ruky. Na záver akcie priniesla Zuzka Šiarniková malé občerstvenie ako poďakovanie od pána starostu Ing. Vladka Šiarnika. Brigádovalo sa aj na detskom ihrisku, kde sa do zveľaďovacích prác zapojilo 6 členiek a niektoré so sebou vzali aj svoje šikovné ratolesti.
 
Text a fotografie: Mgr. Iveta Kročanová
top