slider

PONUKA PRÁCE!

Od 9.6.2014 nájdete na www.smrecany.sk aktualizovaný PDF-dokument obsahujúci voľné pracovné miesta ponúkané ÚPSVaR Liptovský Mikuláš.

Vyhľadať článok v kategórii Naše spolky

 

NAJNOVŠIE PRÍSPEVKY

Poďakovanie darcom krvi

utorok, 11 december 2018 00:00
Poďakovanie darcom krvi
Nedeľné popoludnie 9. decembra 2018 bolo venované darcom krvi. Opäť sme sa po roku s nimi stretli v kultúrnom dome, aby sme sa im poďakovali za ich ochotu nezištne pomáhať. Darcom sa úvodom prihovorila básňou predsedníčka MS Vierka Moravčíková a oovzdala im darčeky. S príhovorom vystúpil aj novozvolený starosta obce Ing. Ladislav Hološ. Za každý odber boli darcovia odmenení aj nákupnou poukážkou v hodnote 5 €, ktoré venoval Obecný úrad v Smrečanoch. V období od 1.12.2017 do 30.11.2018 darovalo krv 30 darcov, odberov bolo spolu 63. Slávnostnú atmosféru tohto podujatia, ktorého sa zúčastnilo 27 ľudí, umocnil peknými piesňami člen kapely Mince vo fontáne Vladko Slavík. Spoločná večera bola chutná a atmosféra ako vždy nezabudnuteľná. 
 
Text a foto: Mgr. Iveta Kročanová

Beh a chôdza za zdravé srdce

nedeľa, 28 október 2018 00:00
Beh a chôdza za zdravé srdce
Dňa 29. septembra 2018 sa konal 1. ročník športového podujatia Beh a chôdza za zdravé srdce. Zraz účastníkov bol o 14,30 hod. a začiatok o 15,00 hod.. Súťažilo 62 účastníkov v 14 kategóriách. Boli aj kategórie mamičky s kočíkmi a Nordic walking (chôdza s paličkami) ženy. Najviac bola zastúpená kategória ženy do 50 rokov. Najmladší účastník Adamko Janičina mal 2,5 roka, najstaršia účastníčka bola 80 ročná Anna Mlynarčíková. Všetci dostali Účastnícky list, horalku a medailu. Ocenení za 1. - 3. miesto získali peknú kovovú medailu, ostatní sladkú Fidorkovú. Všetci ocenení dostali aj pekné darčeky. Za pomoci sponzorov, ktorým veľmi pekne ďakujeme, ich pripravili naše šikovné členky. Kým prebiehalo vyhodnotenie p. Zuzana Krajčušková Zadrabajová, inštruktorka Nordic Walking, prezentovala všetkým záujemcom túto ozdravujúcu športovú aktivitu, ktorá zapojí až 90% svalstva a deti zabavila prekážkovou dráhou z palíc, ktoré používajú na severskú chôdzu.
 
Text: Vierka Moravčíková
top