slider

PONUKA PRÁCE!

Od 9.6.2014 nájdete na www.smrecany.sk aktualizovaný PDF-dokument obsahujúci voľné pracovné miesta ponúkané ÚPSVaR Liptovský Mikuláš.

Mladí herci príďte sa ukázať!

pondelok, 30 marec 2015 13:49

Chceš hrať v scénkach v programoch na Deň Matiek alebo pre dôchodcov? Alebo chceš hrať v pripravovanej divadelnej hre?
Ak máš viac ako 9 rokov, alebo si už násťročný príď  ukázať, čo v tebe je vo štvrtok 2. apríla o 14.00 ho. do kultúrneho domu v Smrečanoch.
Tešia sa na teba ostatní z Ochotníckeho divadelného súboru Rozmajrín.

Súťažne v Dovalove

nedeľa, 15 február 2015 15:31

V sobotu 31. januára sme vycestovali za našimi priateľmi do Dovalova, kde sme sa predstavili s hrou Revízor v rámci regionálnej postupovej prehliadky ochotníckych divadiel v kategórii mladí. Päťdesiatka divákov spolu s porotou príjemne prijala náš mladí kolektív a Dovalovčania vytvorili dobrú atmosféru. V tejto začatej spolupráci by sme chceli i naďalej vzájomne pokračovať.

Vycestovali sme s Revízorom do Závažnej Poruby

nedeľa, 15 február 2015 15:26

Turné po okolitých kultúrnych domoch sme zahájili 30. januára v Závažnej Porube. Opätovne naše vystúpenie sprevádzalo husté sneženie, tak ako aj počas vianočných sviatkov. Štvrtýkrát sme odohrali Ravízora pred publikom, ktoré nás odmenilo smiechom a potleskom.

Pozvánka

utorok, 20 január 2015 13:48

Atak 9 Dovalovo - Nevesta pre milionára

utorok, 13 január 2015 09:42

Divadelné predstavenie ochotníkov, priateľov z Atak 9 Dovalova, s názvom Nevesta pre milionára sa uskutočnilo v našom kultúrnom dome v nedeľu o 16,00 hod. Divákov - stálych fanúšikov divadla rozosmiala a roztlieskala reality šou, ktorá sa odohrávala priamo na javisku. Mladí herci svojim živým vystúpením spríjemnili fašiangové popoludnie.

Na predstavení bol aj Re(u)vízor

pondelok, 29 december 2014 09:21
Na predstavení bol aj Re(u)vízor

Divadelný ochotnícky súbor Rozmajrín vystúpil počas vianočných sviatkov v kultúrnom dome v Smrečanoch trikrát s divadelnou hrou RE(U)VÍZOR. Mladý kolektív viedla skúsená režisérka Vlasta Mašurová. Prvé predstavenie 21. dcembra bolo vypredané, čo ochotníkov veľmi milo prekvapilo. Výborná atmosféra, potlesk a smiech divákov nakopol k výbornému hereckému výkonu aj v ďalších predstaveniach na Štefana. Ďakujeme za všetky pozitívne reakcie!

RE(U)VIZOR

streda, 10 december 2014 22:41
RE(U)VIZOR

Na známosť sa dáva, že ochotníci divadelníci z Rozmajrínu Vás srdečne všetkých do jedného pozývajú na divadelné predstavenie hry RE(U)VÍZOR, ktoré sa uskutoční ,,za prítomnosti vládnych úradníkov" 30. januára v kultúrnom dome v Závažnej Porube o 18,00 hod. a 31. januára v kultúrnom dome v Dovalove o 15.00 hod. Tešia sa na Vás nasledujúci: Viktor Furčák s Patrikom Kročanom, Miroslav Števko, Miroslava Mlynarčíková a Miroslava Moravčíková, Anna Žembová, Tomáš Jančo, Lucia Moravčíková, Michaela Križianová, Linda Šimunová, Tomáš a Michal Adamíkovci. Réžie sa dobrovoľne nasilu ujala Vlasta Mašurová. 

Všetko, čo zahráme je síce vymyslené, ale pán Gogoľ to odkukal z reality:)

70. výročie vypálenie Smrečian

pondelok, 27 október 2014 11:06
70. výročie vypálenie Smrečian

Pri príležitosti 70. výročia vypálenia obce Smrečany pripravila Komisia pre kultúru a šport pri OZ v Smrečanoch slávnsotný program, ktorý sa ukutočnil v nedeľu 26. októbra. Pietnym aktom kladenia vencov, hymnickou piesňou a príhovorm p. starostu sme si pri pamätníku pred Ondrejčekov pripomenuli padlých 28. otkóbra 1944, potom sa sprievod presunul pred evanjelický kostol, kde sme sa pomodlili s p. farárom za padlých v prvej svetovej vojne. Program pokračoval divadelným vystúpením ochotníkov a folkloristov (celkom 30 účinkujúcich), ktorí si nacvičili scénickú hru 70. výročie vypálenia Smrečian, ktorú napísal a naštudoval Martin Šimún. Pre všetkých zúčastneným bolo pripravené občerstvenie v priestoroch Nášho domu. Takto sme si spoločne pripomenuli udalosť, ktorá sa navždy zapísala do dejín Smrečian.

 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na prípravách slávnosti.

Konkurz

pondelok, 14 júl 2014 09:24

Chlapci zo Smrečian chceli by ste hrať divadlo? Príďte sa nám ukázať v sobotu 19.7. o 17.00 do knižnice. Tešíme sa na vás...

Predstavenie vo Východnej

sobota, 01 marec 2014 15:18

Ďalšie, v poradí už 4. vystúpenie, sme odohrali v Evanjelickom dome v obci Východná  9.2.2014. Účasť bola síce nižšia na akú sme zvyknutí, ale ani to nás neodradilo od toho, aby sme podali dobrý výkon aj tu. Opäť si zaalternovala aj naša pani režisérka, inak sme hrali v klasickej zostave. Hralo sa nám výborne a ďakujeme za milé privítanie a pohostenie.

top